rekrutacja.png
Rekrutacja
Więcej

Aktualności

Nowy kierunek studiów, MIĘDZYNARODOWE STOSUNKI POLITYCZNE!

26.01.2023

Bardzo serdecznie zapraszamy przyszłych studentów i studentki na nasz nowy kierunek! W naszej ofercie kształcenia do POLITOLOGII dołączyły MIĘDZYNARODOWE STOSUNKI POLITYCZNE.

Portal rekrutacyjny znajduje się tutaj: https://tiny.pl/cqvpv

W jakich branżach będziesz mógł/mogła podjąć zatrudnienie?

Specjaliści posiadający wiedzę i umiejętności z zakresu kierunku znajdą zatrudnienie w:

instytucjach państwowych i organach władzy w Polsce;

samorządzie terytorialnym;

organizacjach pozarządowych i fundacjach;

organizacjach międzynarodowych (instytucjach europejskich, agendach ONZ, agendach NATO);

służbach dyplomatycznych;

służbach mundurowych;

podmiotach gospodarczych prowadzących działalność międzynarodową;

podmiotach gospodarczych działających lokalnie, jednak utrzymujących poprzez podejmowane transakcje kontakty z otoczeniem zagranicznym;

podmiotach gospodarczych ukierunkowanych na pozyskanie różnego rodzaju funduszy i dotacji, które pochodzą od podmiotów zagranicznych (organizacji międzynarodowych, instytucji), a których pozyskanie wymaga określonego zasobu wiedzy i umiejętności z zakresu nauk o polityce.

Czego nauczysz się na tym kierunku?

W ramach programu studiów będziesz uczyć się dwóch języków obcych – w ofercie znajduje się język angielski, niemiecki, francuski i hiszpański. Poznasz polityczno-prawne mechanizmy funkcjonowania państwa oraz jego zasady prowadzenia jego polityk sektorowych. Będziesz umiał/a analizować oddziaływanie decyzji politycznych na różnego rodzaju obszary gospodarki oraz gospodarcze relacje międzynarodowe. Będziesz przygotowany/a do pracy w przedsiębiorstwach, organizacjach i instytucjach, które utrzymują kontakty zagraniczne. Poznasz uwarunkowania polityczne, gospodarcze i kulturalno-religijne innych państw, dzięki czemu będziesz mieć kompetencje do wchodzenia w relacje z przedsiębiorstwami, instytucjami i organizacjami, które powstały na ich terenie.

Będziesz potrafić prowadzić negocjacje (w tym gospodarcze) w oparciu o wiedzę z zakresu nauk o polityce (także w języku obcym). Dzięki specjalności „Polityka i gospodarka obszaru Trójmorza” zostaniesz specjalistą/ką posiadającym/ą wszechstronną wiedzę i umiejętności w zakresie jednego z priorytetów polskiej polityki zagranicznej oraz z dynamicznie rozwianych kierunków aktywności polskich przedsiębiorstw – czyli Inicjatywy Trójmorza. Dzięki specjalności „Informacja i dezinformacja w przestrzeni międzynarodowej” zostaniesz specjalistą/ką będącym/ą w stanie weryfikować i korygować fake news oraz manipulacje – co dokonywane jest w coraz liczniejszej grupie przedsiębiorstw w działach fact-checking (w których niezbędna jest wiedza z zakresu funkcjonowania polityki, polityk sektorowych, politycznych komponentów relacji zagranicznych, a także funkcjonowania mechanizmów informacji i dezinformacji w przestrzeni międzynarodowej).

Co oferujemy poza zajęciami?

Uczyć Cię będzie wyspecjalizowana kadra, znajdująca się w czołówce naukowców polskich i posiadająca liczne osiągnięcia zagraniczne. Dorobek naukowy badaczy Instytutu w szerokim zakresie odnosi się do relacji międzynarodowych, politycznych, gospodarczych i kulturalno-religijnych komponentów kontaktów zagranicznych, polityk sektorowych oraz komunikowania w przestrzeni międzynarodowej. Działalność badawcza prowadzona jest dynamicznie, co zapewni Ci najwyższą jakość nauczania, w oparciu o najbardziej aktualny stan wiedzy naukowej na podjęte podczas studiów tematy. Poza zajęciami studenci mogą liczyć na liczne aktywności – od podnoszących kompetencje wydarzeń naukowych, przez działalność w ramach koła naukowego, po wspólne wyjścia integracyjne.

Sylwetka absolwenta

Absolwent odnajdzie się jako ekspert – oprócz pracy w instytucjach i przedsiębiorstwach działających na terenie państwa polskiego – we wszelkiego typu instytucjach oraz organizacjach działających ponadnarodowo i międzypaństwowo. Będą to zarówno organy państwowe i samorządowe, wypełniające zadania z zakresu aktywności zagranicznej, jak również struktury organizacji międzynarodowych oraz funkcjonujące międzynarodowo przedsiębiorstwa. Studia przygotowują więc do podejmowania współpracy międzynarodowej, w tym w obszarze transgranicznym. Umiejętności i wiedzę w zakresie politycznych komponentów relacji zagranicznych – zarówno tych instytucjonalnych, jak i biznesowych – wspomagają efekty bogatej oferty nauki języków obcych (dwa języki w module przedmiotów ogólnych). Nie bez znaczenia jest również wiedza o warunkach funkcjonowania podmiotów (instytucji i biznesu) w konkretnych regionach zewnętrznych wobec Polski, a także w obliczu procesów przepływu informacji i dezinformacji we współczesnym świecie. Umiejętności i wiedza absolwenta odpowiadają więc aktualnym potrzebom instytucjonalnym i rynkowym.

Galeria zdjęć
Logo programu Widza Edukacja Rozwój Biało-czerwona flaga i napis Rzeczpospolita Polska Logo Euopejskiego Funduszu Społecznego
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Widza Edukacja Rozwój 2014-2020 "Nowoczesne nauczanie oraz praktyczna współpraca z przedsiębiorcami - program rozwoju Uniwersytetu Zielonogórskiego" POWR.03.05.0-00-00-Z014/18